Ürünlerimiz Studio Rain garantisi altındadır. Studio Rain, iade işlemlerinde Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde hareket eder.

Siparişimi iade edebilir miyim?
Siparişiniz size ulaştığından itibaren iade talebinizi ve nedenini info@studiorainshoes.com adresine e-mail yoluyla göndermenizi rica ediyoruz. Normal koleksiyon ürünlerinde siparişiniz size ulaştığı tarihten itibaren, kullanmadığınız taktirde, orjinal kutusu ve faturası ile birlikte 7(yedi) gün içinde iade edebilirsiniz. Ancak gelin ayakkabıları kişiye özel çalışıldığı için yanlızca siparişten sonra gelen deneme ürünlerini iptal etme hakkı bulunmaktadır. Deneme ürünlerine onay verilmediği taktırde deneme ürünler tarafımıza ulaştığında kargo masrafı düşülerek ödemeniz iade edilir. Deneme ürününe onay verilmiş ve üretilmiş bir ürünün kesinlikle iade yada değişimi kabul edilmemektedir. Yurtdışı gönderimler de deneme ürünü gönderimi olmadığı için yurtdışından sipariş veren müşterilerin iade yada değişim hakkı bulunmamaktadır.


Deneme ürünü denenmiş ancak numara tespiti yanlış yapılmış ürünün sorumluluğu kesinlikle STUDIO RAIN'e ait değildir. Çünkü deneme ürününü ve asıl siparişin üretildiği ayakkabı kalıbı birbiriyle tamamen aynıdır.

İptal ettiğim ürünün geri ödemesini ne zaman alabilirim?
Ürün bize eksiksiz ve sorunsuz şekilde ulaştığında, eğer gönderimi ödemeli olarak yaptıysanız, kargo ücreti yaptığınız ödeme miktarından düşülmekte ve kalan tutar, hesabınıza 5 iş günü içerisinde aktarılacaktır (İade ürünlerde kargonun gönderim ücreti ve iade ücreti ödeme miktarından düşülmektedir.).


Ayakkabıların kutusunun direk üzerinden bantlanması durumunda ayrıca kutu ücretide bakiyeden düşülecektir.

Satın aldığım ürünü değiştirebilir miyim?
Sipariş ettiğiniz koleksiyon ürünü (gelin ayakkabıları hariç) ürün elinize ulaştığında herhangi bir sebepten dolayı değişim talebiniz var ise, müşteri hizmetlerimiz ile görüşerek talebinizi bildiriniz. Müşteri hizmetleri, konuyla ilgili olarak size yardımcı olacaktır. İade ve değişimlerde kargo ücreti alıcıya aittir.

Hangi şartlarda iade ve değişim kabul edilmez?

  1. Sipariş ettiğiniz koleksiyon ürünü üzerinde değişiklik yaptırdığınızda (Fiyonk rengi değişimi, taş ekleme vs. gibi sizin özel istekleriniz doğrultusunda üründe değişişklik yapıldığı durumlarda.),
  2. Özel siparişle hazırlanan ürünlerde (gelin ayakkabıları, gelin babetleri, 34-35-41-42 numara özel sipariş üzerine yapılan ayakkabılarda),
  3. Ürünün kullanılmış olması ya da zarar görmesi halinde,
  4. Orijinal kutusu ve faturası olmayan yada zarar görmüş ürünlerde değişim ve iade kabul edilmez.


Müşteri, ürünü kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Değişim ve iade kargo için ödeme yapacak mıyım?

  1. Tarafımızdan eksik, yanlış ya da üretim hatalı gönderilerde, iade ve değişim kargo ücretleri Studio Rain'e aittir.
  2. Müşteri siparişinden kaynaklanan, iade ve değişim gerektiren durumlarda, kargo ücretleri alıcıya aittir.